trencin-pocasie

Sneženie na obzore

     Vyzerá to tak, že perinbaba si konečne spomenula aj na severozápad Slovenska (a nielen na neho).

Do pondelka by podľa aktuálnych výstupov SHMÚ mohlo na severozápade Slovenska pripadnúť do 20 cm čerstvého snehu. Snežiť začne už okolo dnešnej polnoci a do rána môže napadnúť 5 cm nového snehu. Sneženie bude s prestávkami pokračovať až do pondelka. Kedže na Slovensku momentálne panujú teploty hlboko pod bodom mrazu (v čase písania tohoto článku t.j. 13:00 Trenčín teplota -7,1°C), pravdepodobne si sneh užijeme dlhšie ako v minulom období :-)

Čo už však nebude také príjemné, bude silný severný až severozápadný vietor, ktorý bude fúkať v nárazoch až do 14m/s (50km/h), v dôsledku čoho sa budú tvoriť na cestách snehové záveje a jazyky. Pred nimi varuje aj SHMÚ: http://www.shmu.sk/sk/?page=987.

Prajem vodičom veľa trpezlivosi a my ostatní si sneh užijme ako najlepšie vieme.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

Poslední články

O mně

Volám sa Peter. O sledovanie počasia sa zaujímam už niekoľko rokov. Baví ma sledovať priebeh počasia a klímy, sledovať extrémy počasia a porovnávať ich s históriou. Bývam v okolí Trenčína a preto bude blog zameraný na počasie práve v okolí tejto lokality. Samozrejme ak sa stretnem so zaujímavými prejavmi počasia kdekoľvek vo svete, rád sa o ne s vami podelím.

Návštevnosť

Chat

Clixboom

Aktuálne počasie v Trenčíne

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí